Egy rák, amely eltűnne a Földről? Mit tehetünk, hogy a méhnyakrákot megelőzzük?

2022.04.25.
Egy rák, amely eltűnne a Földről? Mit tehetünk, hogy a méhnyakrákot megelőzzük?
A Globocan adatai alapján 2020-ban a 600 ezer új méhnyakrákos esetet fedeztünk fel és közel 300 ezer nő halt meg ebben a betegségben a világban. Ezzel a női daganatos megbetegedéses között a 4. helyen áll a méhnyakrák. Dr. Koiss Róbert Ph.D nőgyógyász onkológus Egy rák, amely eltűnne a Földről? Mit tehetünk, hogy a méhnyakrákot megelőzzük? címmel tart előadást az év utolsó Élőadásán. 

A méhnyakrák megelőzhető lenne. A megelőzés lehetősége két pilléren alapszik. Az egyik pillér, a betegség egyértelmű okaként elfogadott Humán Papilloma Vírus ( HPV) fertőzés megelőzését jelenti. Ez a HPV elleni védőoltás. A másik pillér, amely ugyancsak a vírusfertőzésen alapszik, a fertőzés által elindított daganatképződés folyamatának időben történő kimutatása. Ez a szűrés.

A WHO programjában célkitűzésként szerepel, hogy 2030-ra a méhnyakrák eltűnjön a Föld színéről. Lehetséges ez? Valóban el lehet tűntetni egy daganatos megbetegedést, amelyet egy vírusfertőzés okoz? Mit tehetünk, hogy a WHO általi célkitűzés elérje célját?

Ha tervezed, hogy jössz, kérünk, jelöld a Facebookon.

Helyszín: ELTE Lágymányosi Campus Déli Tömb (Pázmány Péter sétány 1/C), 0-804 Lóczy Lajos terem
Idő: 2022. május 04. szerda 17.30

További információk az Élő Adás honlapján.

Borítókép: Mályvavirág Alapítvány / Mallow Flower Foundation, 2021. máj. 10.