Doktoranduszaink sikere az ismeretterjesztő cikkpályázaton

2021.12.08.
Doktoranduszaink sikere az ismeretterjesztő cikkpályázaton
Kimagasló sikereket értek el az ELTE Biológia Doktori Iskola Ökológia és Evolúció és Kísérletes Növénybiológia Doktori Programjának hallgatói idén a TIT és a DOSZ által szervezett ismeretterjesztő cikkpályázaton. A Természet Világa kategóriában első és második helyezést és két elismerő oklevelet osztottak ki, ebből a négy elismerésből hármat az ELTE Biológia Doktori Iskola hallgatói hoztak el. 

A Tudományos Ismeretterjesztő Társulat (TIT) és a Doktoranduszok Országos Szövetsége (DOSZ) 2021-ben is ismeretterjesztő cikkpályázatot hirdetett a doktori tanulmányaikat határainkon belül, valamint külföldön jelenleg folytató, tudományos fokozattal még nem rendelkező fiatal kutatóknak. A pályázat célja, hogy a doktoranduszok saját kutatásaikat, illetve azok tudományos hátterét és összefüggéseit közérthető módon közkinccsé tegyék.

A pályázatot három kategóriában lehetett benyújtani: Élet és Tudomány, Természet Világa, Valóság kategóriában. Pályázni csak eredeti, máshol még nem közölt, illetve máshova közlésre be nem küldött, egyszerzős cikkel lehetett.

Természet Világa kategória:

1. helyezett: Radványi Ádám (ELTE TTK Növényrendszertani, Ökológiai és Elméleti Biológiai Tanszék, Biológia Doktori Iskola, témavezető: Kun Ádám): A genetikai kód és eredeti környezete az élet hajnalán
2. helyezett: Balassa György (ELTE TTK Növényélettani és Molekuláris Növénybiológiai Tanszék, Biológia Doktori Iskola, Kísérletes Növénybiológia Doktori Program, témavezető: Janda Tiborral  és Rudnóy Szabolcs): Repülő laboratóriumok – Drónok, multispektrális távérzékelés és a növényi stressz
Elismerő oklevelek:
Balassa Kinga (ELTE TTK Növényélettani és Molekuláris Növénybiológiai Tanszék, Biológia Doktori Iskola, témavezető:Rudnóy Szabolcs ): Láthatatlan ellenségek – MLN-betegség, avagy mitől „döglik” a kukorica?

Az összes eredmény ide kattintva olvasható.