600 látogató a Múzeumok Éjszakáján

2019.06.27.
600 látogató a Múzeumok Éjszakáján
Több, mint 600 látogató vett részt múlt szombaton a Múzeumok Éjszakáján az ELTE TTK Természetrajzi Múzeumban.

2019. június 22-én 17. alkalommal rendezték meg országszerte a Múzeumok Éjszakáját, s a rendezvényen immár 5. alkalommal vett részt az ELTE TTK Természetrajzi Múzeuma is, 15.00-23.00 közt, nyolc órás nyitva tartással. A jubileumot koncertekkel ünnepeltük: a történeti Ásvány- és Kőzettár adott otthont Barka Ferenc klarinétművész tanítványainak, akik a dr. Török Béla Óvoda és Általános Iskola nagyothalló diákjai. A legfiatalabb zenész óvodás volt, a legidősebb középiskolás. Az esti programot a Bajza Hang-kör Kórus humort sem nélkülöző, különleges dalestje színesítette, Háray Ferencné vezényletével. Nagy érdeklődés kísérte a speciális szakvezetéseket, az ismeretterjesztő előadásokat és a természettudományos játszóházat is, amely számos új elemmel bővült.

Kiemelt siker volt az ásványok fluoreszcenciáját megmutató UV-elemlámpás felfedezés az Ásvány- és Kőzettárban.

A Biológiai és Őslénytani Kiállításban a mikroszkópozás, a gipszfestés, és a kiállított preparátumokhoz kötődő nyomdázás volt a legnagyobb siker a gyerekek körében. Sokakat vonzott Kupi László geológus-ásványfotós (ELTE öregdiák) zenés ásványfotó-vetítése is.

Az időjárás sokakat akadályozott némileg az ilyenkor szokásos múzeumról múzeumra járásban, de biztosak vagyunk benne, hogy az a több mint 600 látogató, aki bizalmat szavazott Múzeumunknak a hatalmas múzeumi kínálatban, elégedetten távozott.

A rendezvény lebonyolításában sokan segítettek bennünket. Az üzemeltetés maximálisan támogatta a rendezvényt, a lebonyolításban a Múzeum 3 fős szakembergárdája: Felkerné Kóthay Klára és Harman-Tóth Erzsébet geológus, Holló-Szabó Ferenc matematika tanár) mellett társ-múzeumi munkatárs (Szente István paleontológus, ELTE Tatai Geológus Kert), „múzeumi önkéntes” egyetemi oktatók (Török Júlia, Solymosi Katalin, Bérczi Szaniszló), nyugalmazott, örökös múzeumi munkatársak (Zboray Géza, Matskási Istvánné), Hujter Mihály matematikus, egyetemi hallgatók és közösségi szolgálatos diákok is részt vettek. A szép pillanatok megörökítésében Rusznák Gábor volt segítségünkre.

Bízunk benne, hogy jövőre is hasonlóan színvonalas programmal tudjuk majd fogadni az érdeklődőket.